YUNUS HAVUZ

Türk Hamamı Yapımı

Türk hamamı yapımında, müşterilerimizle ön görüşme yapıldıktan sonra bilgilendirme ve sunumlar yapılarak fikir birliğine varılır. Bu aşamadan sonra projelendirilip işe başlanır.

Türk hamamı geçmişimizde olduğu gibi, bugünümüzde de birçok işletmelerde ve bireysel kişilerde önemsenen bir yapıdır. Gerek sağlık acısından gerekse insan vücudunu rahatlatma açısından bireylerin konfor alanıdır.

Türk hamamı yapımında en önemli uygulama, duvar ve taban kısmının su geçirmez izolasyonunun iyi yapılmasıdır. Bu işlemden sonra yapılacak hamamın m 3 ne göre oluşturulmak istenilen göbek taşının ısıtma sisteminin kaliteli bir şekilde projendirilip doğru hesaplamalarla uygulanması gerekmektedir.

Isıtma sistemin borulaması yapılmadan önce duvar ve tabanların ısı geçirmemesi için ısı izolasyonu kaliteli malzemelerle yapılmalıdır. Üzerine gelecek mermer kaplamalarının kaliteli ince ve yüzey desenlerinin düzgün olması gerekmektedir.

Oturma gurubu standart ölçülerde olmalı ve kurna aralıkları kişi sayısına göre uygun ölçülerde ayarlanmalıdır. Türk hamamı tavanı, nem ve suya dayanıklı CTP malzemeden seçilmeli ve ayrıca aydınlatma armatürleri nem ve suya dayanıklı olmalıdır.

Güzel bir görsel ışıklandırma elde etmek için farklı renklerde LED ışıklarla aydınlatılabilir. Tabanındaki pis su gider kanallarının bireylerin ayaklarını rahatsız etmeyecek şekilde yapılması önemlidir. Mümkünse gider kanallarının üstüne konulacak ızgaralar metal aksamlı olmamalıdır. Firmamızın uzman profesyonel kadromuzla birlikte anahtar teslimi montajı yapılmaktadır.