YUNUS HAVUZ

Sauna Yapımı

Sauna yapımında, müşterilerimizle yapılan görüşmeler sonucunda yer tespiti yapılır. Yapılacak saunaya gereken elektrik voltaj gücü ve havalandırma olanağı yeterli ise bilgilendirme yapılarak fikir birliğine varılır. Bu aşamadan sonra projelendirilip işe başlanır.

Saunalarda önemli olan etken seçilen ahşap kaplama, elektrikli ısıtıcı (sauna sobası) seçimidir. Sauna duvar kaplamaları budaksız yerli çam sedir veya ithal budaksız çamlardan olmalıdır. Oturma gurubu ve sırt dayama yerleri ısı almayan ahşaplardan seçilmelidir.

Sauna ısıtıcısı (sauna sobası) sauna mahalline uygun kw gücünde seçilmelidir. Elektrik besleme kablosu yanmaz kablolardan olmalıdır.

Sauna yüksekliği standart olan ölçülerde 2.10 veya 2.30 olur. Bu yükseklik ölçülerine göre oturma ranzaları tek kat veya çift kat olarak oluşturulacaktır.

Sauna duvarları ve tavanlardaki ahşap lambri kaplama arasına mutlaka ısı geçirmeyen ısı izolasyonu yapılmalıdır.

Sauna tabanı seramikle kaplanmalıdır. Saunalar yerinde projelendirip uygulama yapılması veya yapılacağı yeri belirleyip atölyede kabin şeklinde oluşturup yerine montajı yapılması şeklinde ikiye ayrılmaktadır.

Firmamızın uzman profesyonel kadromuzla birlikte anahtar teslimi montajı yapılmaktadır.