Havuz Kimyasalı, Havuz Malzemesi

Yapay Şelale Yapımı

Yapay şelale süresi müşteri ilgili projeyi seçtikten sonra alanda zemin etüdü çalışması sonucunda yapay şelale yapım süreci başlar.

Seçilen proje boyutlarına göre zemin hazırlanır. Su geçirmezliği sağlamak amacıyla oluşturulan alan hasır demir örülerek 20 CM’ lik beton atma işlemiyi yapılır.

Beton dökme işlemi tamamlandıktan bir gün sonra proje alanında çelik kontrüksiyon işlemi başlar. Bu işlemin asıl amacı müşterinin belirlediği projenin ana hatlarını ve dizaynını demir profillerle oluşturup taşıyıcı hattı tamamlamaktır.

Taşıyıcı hat (Demir İskele Hattı) oluşturulduğunda projede yer alan elektrik aydınlatması, su hatının oluşturulması işlemi sonraki işlemden önce yapılması gerekmektedir.

Oluşturulan taşıyıcı hat yüzeyinin betonla kaplanabilmesi için rabis teli kulanılır. Bu telin kullanılmasında dikkat edilecek husus projede belirtilen hattın ortaya koyulması çok önemlilik gerektirmektedir.

İskelet dizaynı oluşturulup rabis tel örme işlemi de yapıldıktan sonra hattı el ile sıvama işlemine geçilir. Bu şekilde iskelet yapı kaplanır ve kuruma işlemine bırakılır.

Yapay şelale uygulamasına yapılan her kat sıvanın ardından bir  gün geçmek zorundadır. İki kat sıvama işlemi tamamlandıktan sonra su yalıtımı için izolasyon işlemine başlanır. Bu izolasyon işlemi verimli bir yapay şelale projesi ortaya koymak için çok önemlidir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra iki kat daha sıvama işlemi yapılır.

Dekor katı son atılan sıvama katıdır. Dekor katına atılan sıva zanaatkar ustalar tarafından taş ve kaya motifleri ile şekillendirilerek boyama aşamasına geçilir.

Dekor işlemi tamamlandıktan sonra sıradıki işlem boyamadır. Bu işlem müşterinin istediği renk düzeni ve desene göre özel metodlar kullanılarak tamamlanır.

İşlem sonunda yapay şelale hazırlanır ve müşteriye teslim edilir.

Bir cevap yazın


YUNUS HAVUZ

Yunus Havuz Yunus havuz, havuz yapımı, havuz ekipmanları satışı, havuz kimyasalları ve havuz bakımı konusunda ülkemizde yıllardır gururla hizmet vermektedir. Evinizin bahçesine kuracağınız minik bir süs havuzundan tutunda Olimpik Yüzme Havuzlarına varıncaya kadar onlarca projeye başarıyla imzasını atmış olan Yunus Havuz gücünü müşterilerinin firmanın profesyonelliğine olan inancından almaktadır.

HABER BÜLTENİ ÜYELİK

YUNUS HAVUZ SOSYAL LİNK

YUNUS HAVUZ İLETİŞİM


Göktürk Cad. Kallenci apt. No:42/B Göktürk Eyüp/İstanbul
Telefon: +90 212 238 2033
GSM: +90 533 744 3924
Fax: +90 212 238 2033